Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Smile design i bonding

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Wiele osób wstydzi się swojego uśmiechu z powodu różnych problemów z zębami. Często jednak jest tak, że boimy się skorzystać z rozwiązań współczesnej stomatologii, obawiając się, że nasz uśmiech nie będzie wyglądał naturalnie i ładnie. Metoda digital smile design, czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu, polega na dopasowaniu wyglądu naszego przyszłego uśmiechu dzięki dokładnej analizie zdjęć i filmów twarzy.

Na czym polega metoda digital smile design?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu to metoda stworzona przez brazylijskiego stomatologa Christiana Coachmana. Zauważył on trudność w komunikowaniu się pacjenta ze stomatologiem w temacie przyszłego wyglądu uśmiechu, a także problemy z przekazaniem oczekiwań odnośnie końcowego wyniku zespołowi, który pracował będzie nad uśmiechem pacjenta. Często złożony jest on z kilku specjalistów, dlatego prawidłowa komunikacja pomiędzy członkami zespołu jest ważna. Z tego powodu powstała metoda digital smile design, która pozwala na wizualizację końcowego efektu, który pacjent może „przymierzyć”.

Jak stosuje się cyfrowe projektowanie uśmiechu?

Pierwszym etapem jest wykonanie przez stomatologa wielu zdjęć oraz filmów naturalnego uśmiechu – z różnych perspektyw,  a także od wnętrza jamy ustnej. Stomatolog przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, aby lepiej poznać jego osobowość i wyobrażenie o wyglądzie jego uśmiechu. Następnie na podstawie zebranych danych przygotowuje wizualizację nowego uśmiechu oraz szczegółowy plan leczenia stomatologicznego, który pozwoli mu na osiągnięcie takiego efektu. Ostatnim etapem jest przygotowanie w pracowni protetycznej wzoru uśmiechu, który pacjent może „przymierzyć” przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia. Jest to niewątpliwie duża szansa dla pacjenta, ale także i ułatwienie dla zespołu stomatologów, którzy mają wytyczony przejrzysty plan leczenia.

Zalety digital smile design

Niewątpliwą zaletą digital smile design jest to, że możemy naocznie przekonać się, jaki będzie efekt końcowy leczenia stomatologicznego. Dzięki zastosowaniu metody digital smile design możemy także poznać szczegółowy plan leczenia i zaplanować wydatki, związane z ulepszaniem naszego uśmiechu.

Czym jest bonding?

Bonding jest nieinwazyjną metodą odbudowy zębów, dzięki której możemy znów cieszyć się ładnym uśmiechem. Polega na pokryciu zęba cienką warstwą żywicznego kompozytu. Metoda umożliwiająca pozbycie się nieestetycznych przebarwień jest wydajna również m.in. w przypadku złamania korony zęba czy walce z nierównymi zębami.

Nasze honorarium: 550 – 1600 zł.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022