Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Protetyka

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Dobry stomatolog dąży do tego, aby poprzez swoje działania zęby pacjenta były zdrowe. Kiedy jednak nie da się uratować zęba i wymagana jest ekstrakcja, wówczas rozwiązaniem mogą być protezy zęby lub też implanty.

Dlaczego warto korzystać z osiągnięć protetyki?

Utrata zęba, zwłaszcza widocznego w czasie uśmiechu, jest dużym dyskomfortem i ma wpływ na nasze samopoczucie. Kiedy jednak ząb ulegnie uszkodzeniu lub musi zostać usunięty, wówczas należy uzupełnić braki w uzębieniu. Protetyka stomatologiczna zajmuje się nie tylko tworzeniem tradycyjnych protez zębowych, lecz także i protezami, wykorzystującymi najnowocześniejsze osiągnięcia z dziedziny protetyki, które wyglądają jak naturalne uzębienie. Oferujemy rozwiązania protetyczne, które na pierwszy rzut oka trudno jest odróżnić od naturalnych zębów.

Dlaczego należy uzupełnić luki w uzębieniu?

Luki powstałe na skutek utraty zęba czy zębów są nie tylko problemem estetycznym, lecz wpływają również na kondycję pozostałych zębów oraz dziąseł. W przypadku utraty zęba dochodzi do procesu zaniku tkanek, a także do zmiany ustawienia pozostałych zębów. Mogą się one przekrzywiać lub przechylać, co w efekcie doprowadzi do ich rozchwiania. Brak zęba może skutkować także tworzeniu się ubytków przyszyjkowych na wskutek odsłonięcia korzeni zęba, co zwiększa ryzyko wystąpienia chorób przyzębia.

Rodzaje rozwiązań protetycznych

Dzięki dużej gamie rozwiązań protetycznych każdy pacjent po konsultacji ze stomatologiem może wybrać rozwiązanie, które jest dla niego najkorzystniejsze. Indywidualizacja tego procesu jest niezbędna. Współcześnie protezy wykonywane są z materiałów bardzo trwałych i estetycznych i charakteryzują się wysoką jakością wykonania i solidnością. Wśród rozwiązań protetycznych, które oferuje Denal-Expert wyróżnić możemy:

– licówki – czyli cieniutkie płatki porcelany, które przykleja się na część zęba, aby osiągnąć efekt hollywoodzkiego uśmiechu,

– korony – które można zakładać na naturalne, ale uszkodzone zęby, a także na implanty zastosowane w celu odbudowy utraconego zęba,

– mosty protetyczne – są to uzupełnienia w oparciu o sąsiadujące zęby lub oparte na wszczepionych implantach,

– protezy ruchome,

– inne, takie jak inlaye czy wkłady koronowo-korzeniowe.

Nowoczesne uzupełnienia protetyczne są tworzone ze szczególną starannością, aby ich noszenie było wygodne i niekłopotliwe dla pacjenta, a jednocześnie, by zachować efekt pięknego naturalnego uśmiechu.

Nasze honorarium: 1100 – 2800 zł.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022