Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Protezy ruchome

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Jeszcze parę lat temu najpopularniejszym uzupełnieniem protetycznym były protezy ruchome. Obecnie coraz częściej pacjenci wybierają inne rozwiązania protetyczne, takie jak mosty czy korony, na przykład osadzone na implantach. Protezy ruchome są jednak nadal stosowane, zwłaszcza u osób, których sytuacja materialna nie pozwala na skorzystanie z innych rozwiązań.

Czy warto założyć protezę ruchomą?

Dzięki postępowi w stomatologii możemy wybierać spośród wielu rozwiązań. Protezy ruchome, choć są tańsze w przypadku ich zakładania, to jednak muszą być specjalnie pielęgnowane przy użyciu odpowiedniego preparatu i mocowane na specjalnym kleju. Osoby, które noszą protezy ruchome muszą przyzwyczaić się do nich, a także uważać na to, co spożywają, aby jej nie uszkodzić. Niektóre osoby skarżą się, że jedzenie nie smakuje im już tak dobrze, jak wcześniej. Koniec końców może okazać się, że w długoterminowej perspektywie lepszym rozwiązaniem będzie most protetyczny oparty na pozostałych zębach lub na implantach. Niemniej jednak proteza ruchoma może być zastosowana u osób, które z różnych względów nie zdecydują się na leczenie implantologiczne.

Warto również pamiętać o tym, że protezy ruchome mają mniejszą trwałość niż uzupełnienia protetyczne stałe. Raz w roku należy wybrać się na wizytę, aby dopasować protezę, zaś co 5 lat proteza powinna być wymieniona na nową, aby zapewnić komfort użytkowania.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022