Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Chirurgia

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Chirurgia stomatologiczna to dział stomatologii zajmujący się między innymi chirurgicznym usuwaniem zębów, lecz także odtwarzaniem tkanki kostnej i mikrochirurgią tkanek miękkich. Pełni ważną rolę w przygotowaniu jamy ustnej do specjalistycznego leczenia stomatologicznego, takiego jak wszczepienie implantów, leczenie endodontyczne czy zabiegi protetyczne.

Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna?

Najczęstsze zabiegi chirurgii stomatologicznej związane są z koniecznością ekstrakcji, czyli usunięcia zęba. Przez chirurga wykonywane są również resekcje (usunięcie fragmentu zęba), hemisekcje (usunięcie połowy zęba) czy radektomie (odcięcie korzenia zęba), a także usuwanie zatrzymanych ósemek czy odsłanianie kłów dla potrzeb leczenia ortodontycznego. Konieczność usuwania zębów źle rokujących związana jest z ryzykiem powstania stanu zapalnego w przypadku pozostawienia zęba w jamie ustnej. Zabiegi w Dental-Expert są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Często chirurg wspiera się pracą w powiększeniu przy użyciu mikroskopu bądź specjalnych lup, aby zabiegi były jak najmniej inwazyjne. Dzięki temu pacjent po zabiegu chirurgicznym może normalnie funkcjonować.

Wsparcie dla innych dziedzin stomatologii

Chirurgia stomatologiczna  wspiera inne dziedziny stomatologii, takie jak implantologia czy protetyka. W leczeniu implantologiczym często zachodzi potrzeba odbudowy miejsca po usuniętym zębie, aby można było wprowadzić implant. Innym zabiegiem jest także podniesienie dna zatoki szczękowej, który wykonywane jest w trakcie leczenia implantologicznego, aby umożliwić osadzenie implantu.

Jak wygląda leczenie chirurgiczne w stomatologii?

Zabiegi chirurgiczne w obrębie jamy ustnej zawsze są omawiane z pacjentem i poprzedzanie badaniem i przeprowadzeniem wywiadu. W niektórych przypadkach zachodzi potrzeba konsultacji z innymi specjalistami, aby odpowiednio poprowadzić proces leczenia chirurgicznego. Samo leczenie  najczęściej przebiega w znieczuleniu – miejscowym bądź ogólnym w zależności od potrzeb. Po przeprowadzonym zabiegu chirurg kontroluje postęp procesu gojenia się ran pooperacyjnych, a w razie potrzeby konsultuje się ze stomatologiem, prowadzącym danego pacjenta.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022