Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Licówki

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Wygląd zębów można korygować na wiele różnych sposobów. Jednym z nich są licówki, czyli cieniutkie płatki porcelany, które przykleja się na zęby widoczne w uśmiechu. Dzięki licówkom możemy mieć uśmiech niczym gwiazdy Hollywood.

Kto może założyć licówki?

Licówki nie są dla każdego. Osoba, która zdecyduje się na to rozwiązanie przede wszystkim powinna pamiętać o tym, że przed założeniem licówek należy wyleczyć wszystkie ubytki w zębach. Pacjent nie może mieć także złych nawyków, takich jak obgryzanie paznokci czy gryzienie końcówki długopisu, ponieważ może to spowodować uszkodzenie licówek. Osoby cierpiące na bruksizm, przed założeniem licówek powinny wyleczyć tę dolegliwość. Licówkami możemy poprawić zęby przebarwione lub ukruszone, wyregulować niewielkie wady zgryzu czy pozbyć się diastemy.

Jak przebiega założenie licówek?

Przed założeniem licówek lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, a także przygotowuje wycisk jego zębów oraz projekt licówki, który pokazuje pacjentowi. Po akceptacji pacjenta następuje delikatne zeszlifowanie zębów, by przygotować je pod założenie licówki, a następnie licówki zostają przyklejone do zęba. Zakładanie licówek jest stosunkowo szybkim sposobem na poprawienie wyglądu zębów. Stomatolog po pierwszej wizycie zadecyduje, czy u konkretnego pacjenta jest taka możliwość. Jeżeli zauważy jakieś przeciwwskazania, wymagające leczenie dentystycznego (jak na przykład bruksizm czy wada zgryzu), wówczas przed założeniem licówki należy je skorygować.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022