Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Korony i mosty

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Korony i mosty to stałe urządzenia protetyczne, których nie można wyjmować z jamy ustnej. Są one mocowane do naturalnych zębów pacjenta lub też do wszczepionych wcześniej implantów.

Korony

Służą one do całkowitego przykrycia zęba, który jest uszkodzony. Korony są stosowane nie tylko dla wzmocnienia uszkodzonych zębów, lecz także dla poprawy wyglądu. Korony mogą być również umieszczane na implantach w przypadku braku zęba. Najczęściej stosowane są korony porcelanowe i ceramiczne, rzadziej wykonane ze złota, stopów metali czy akrylu. Korony są zalecane dla zabezpieczenia zęba przed złamaniem bądź naprawy ułamanego zęba, a także jako pokrycie wszczepionego implantu czy dla zakrycia zęba przebarwionego.

Mosty

Mosty są wykorzystywane do zastąpienia jednego lub kilku brakujących zębów. Mocowane są do naturalnych zębów pacjenta lub też mogą być zamocowane na implancie. Podobnie jak w przypadku koron istnieje możliwość wybrania materiału, z którego zrobiony będzie most.

Jak przebiega zakładanie koron i mostów

Przed założeniem korony lub mostu stomatolog redukuje rozmiar zęba lub zębów, do których będą przylegać uzupełnienia protetyczne. Następnie pobierany jest odpowiedni wycisk w celu stworzenia korony lub mostu. Na ząb zakładana jest tymczasowa korona lub most, którego zadaniem jest osłonięcie zęba do czasu przygotowania docelowej korony lub mostu. Następnie tymczasowa korona lub most są zdejmowane i zakładana jest nowa.

Korony i mosty przy odpowiedniej dbałosci o higienę jamy ustnej mogą służyć przez wiele lat. Należy także unikać gryzienia i żucia twardych przedmiotów, aby nie uszkodzić uzupełnienia protetycznego.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022