Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Postępowanie po ekstrakcji zęba

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Postępowanie po ekstrakcji zęba

Ekstrakcja zęba, czyli jego całkowite usunięcie z jamy ustnej czasami bywa przykrą koniecznością. W większości wypadków stomatolodzy starają się zachować naturalny ząb i wyleczyć go, jednak czasami jest to niemożliwe.

Jak postępować po ekstrakcji zęba?

Ekstrakcja zęba przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Miejsce po usuniętym zębie należy uciskać tamponem przez 30 minut, a następnie tampon wypluć. Przez dwie godziny po zabiegu nie wolno jeść i pić, a także nie wolno palić papierosów. Po ekstrakcji dieta powinna być papkowata i chłodna, należy unikać gorących pokarmów co najmniej przez jeden dzień. Rany nie należy płukać ani dotykać, aby nie wypłukać skrzepu.

W przypadku odczuwania dolegliwości bólowych można zastosować środki przeciwbólowe, dostępne bez recepty (za wyjątkiem aspiryny). Na okolice rany po ekstrakcji można nałożyć zimny okład,  z zewnątrz jamy ustnej.  Jeżeli ból nie ustępuje po tabletkach bądź występuje mocne krwawienie z rany po usuniętym zębie, wówczas należy skontaktować się ze stomatologiem. Ślina może być podbarwiona krwią jeszcze dobę po zabiegu.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022