Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Jak uniknąć próchnicy?

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Jak uniknąć próchnicy?

Próchnica jest problemem, z którym boryka się zdecydowanie najwięcej osób, jeśli mowa o problemach z zębami. Nie ma znaczenia, w jakim wieku są te osoby – próchnica może zaatakować każdego. Ważne jest jednak to, aby wiedzieć, w jaki sposób jej zapobiegać. Jak się bowiem okazuje, przeciwdziałanie próchnicy jest bardzo proste i jedyne, czego od nas wymaga, to systematyczność. W naszym poniższym artykule, poznacie najprostsze metody, które mogą zapobiegać powstawaniu próchnicy.

Przede wszystkim – codzienna higiena jamy ustnej

To, od czego należy zacząć, jeśli chodzi o zapobieganie próchnicy, to przede wszystkim codzienna higiena jamy ustnej. Regularne mycie zębów, jak również używanie nici dentystycznej czy płynów do płukania jamy ustnej – takie zabiegi są w stanie skutecznie uchronić nas przed powstawaniem próchnicy. Musimy jednak wiedzieć, że nie wystarczy jedynie szczotkować zębów. Należy to przede wszystkim wykonywać dokładnie i starannie. Warto też zadbać o to, aby pasta do zębów, której używamy, została dobrana w odpowiedni sposób. Miękkość włosia szczoteczki także będzie miała w tym przypadku bardzo duże znaczenie. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaką szczoteczkę powinniśmy dobrać, warto zwrócić się z tym pytaniem do naszego stomatologa.

Regularne wizyty kontrolne u stomatologa

To, co także jest ważne, jeśli chodzi o zapobieganie próchnicy, to odbywanie regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Przyjmuje się, że aby skutecznie zapobiegać powstawaniu chorób zębów i jamy ustnej, w tym także próchnicy, warto jest taką wizytę odbyć przynajmniej raz na pół roku.

Unikaj słodyczy

Nie bez przyczyny, szczególnie małe dzieci są uczulane na to, że nadmiar słodyczy szkodzi na zęby. Rzeczywiście – cukry, które zawarte są w słodyczach, mogą powodować powstawanie próchnicy. Nie oznacza to jednak, że nie należy w ogóle jeść słodyczy. Starajmy się jednak po ich zjedzeniu porządnie wyszczotkować zęby. Wówczas unikniemy sytuacji, w której bakterie odpowiedzialne za powstawanie próchnicy będą mogły się swobodnie rozwijać.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022