Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Podniesienie dna zatoki szczękowej

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Podniesienie dna zatoki szczękowej

Jednym z zabiegów, wykonywanych w naszej klinice jest podniesienie dna zatoki szczękowej. Jest to zabieg, który ma na celu zwiększenie ilości tkanki kostnej przed planowanym wprowadzeniem implantu.

Na tylnych odcinkach górnych szczęk umieszcza się materiał kościozastępczy nad ubytkiem kostnym. Dzięki temu uzyskać można przyrost kości w miejscu planowanego wprowadzenia implantu. Zabieg ten jest często stosowany w celu odbudowy tkanki kostnej, by następnie móc umieścić w tym miejscu implant. Minusem tego zabiegu jest fakt, że trzeba czekać około dziewięciu miesięcy na zintegrowanie się materiału kościozastępczego z kością i dopiero po tym okresie można wszczepić w to miejsce implant.

Stomatolog, planujący leczenie implantologiczne, ocenia na podstawie badania tomografem lub zdjęć rentgenowskich, czy istnieje konieczność wykonania zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej  u pacjenta. Jeżeli jest takie wskazanie, wówczas należy wykonać zabieg lub zaproponować inne rozwiązania, które pozwolą na szybsze wykonanie implantów.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022