Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Niewidoczny aparat na zęby

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Niewidoczny aparat na zęby

Dzięki postępowi w ortodoncji możliwe jest prostowanie zębów bez użycia tradycyjnego aparatu ortodontycznego, który kojarzy się z drucikami na zębach. Coraz częściej wybierany jest aparat ortodontyczny przezroczysty, czyli Clear Aligner.

Czym jest Clear Aligner?

Clear Aligner jest systemem do korygowania wad zgryzu. Przezroczyste nakładki na zęby są stworzone w tworzywa sztucznego, ale są cienkie, elastyczne i przezroczyste. Dzięki temu nie widać, że ktoś je nosi, chyba,  że sam się nam pochwali tym faktem. Niewidoczny aparat na zęby, podobnie jak aparat stały, należy nosić cały czas. Nie jest wskazane jego zdejmowanie, choć można zdjąć aparat na czas jedzenia lub mycia zębów.

Jak działa niewidoczny aparat na zęby?

W systemie Clear Aligner aparat ortodontyczny składać się będzie z kilku lub kilkunastu przezroczystych nakładek, które nosi się w określonej kolejności. Na początku leczenia wykonywana jest cyfrowa analiza i na jej podstawie określa się ilość potrzebnych nakładek, orientacyjny czas leczenia oraz koszt wszystkich nakładek. Leczenie przy użyciu aparatu ortodontycznego Clear Aligner jest dość kosztowne, jednak coraz częściej ta metoda jest wybierana jako najbardziej estetyczna. Aparat ortodontyczny przezroczysty można nosić także po klasycznym leczeniu ortodontycznym, w celu likwidacji nawrotów wady, a także jako przygotowanie do leczenia protetycznego.

Niewidoczny aparat na zęby to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą wyleczyć wadę zgryzu, unikając noszenia tradycyjnego aparatu ortodontycznego.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022