Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Leczenie zębów w powiększeniu

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Leczenie zębów w powiększeniu

Praca stomatologa nie jest pracą łatwą. Jama ustna stanowi trudne pole do działania, ponieważ wszystkie zabiegi są przeprowadzane w niewielkiej przestrzeni. Usunięcie próchnicy czy inne zabiegi dentystyczne muszą być przeprowadzone bardzo precyzyjnie, aby osiągnąć zamierzony efekt leczenia. Z tego powodu wielu dentystów wspiera się lupami bądź mikroskopem w swojej pracy.

Stomatolog z lupą

Lupy zabiegowe, stosowane w stomatologii pozwalają na 2,5 krotne powiększenie obszaru, który podlega leczeniu. Dzięki temu stomatolog może dokładnie wyczyścić miejsce zarażone próchnicą, dotrzeć do najdalszych zakamarków jamy ustnej przy skalingu czy piaskowaniu, a także najdokładniej wykonać wszystkie zabiegi stomatologii estetycznej. Dzięki zastosowaniu lup zabiegowych poprawia się precyzja zabiegów, a co za tym idzie – ich trwałość.

 

Stomatolog z mikroskopem

Choć mikroskop bardziej pasuje do naukowca niż do stomatologa, to jednak warto zauważyć, że coraz więcej dentystów sięga po mikroskop, aby leczyć jeszcze skuteczniej. Mikroskop jest stosowany zwłaszcza w przypadku leczenia endodntycznego, gdzie konieczne jest niezwykle dokładne opracowanie kanałów dla osiągnięcia trwałego efektu leczenia. Dzięki zastosowaniu mikroskopu możliwe jest leczenie endodontyczne zębów trudnych – wielokanałowych, z nietypową budową kanałów czy zębów, w których pozostały resztki narzędzi endodontycznych, stosowanych przy zwykłym leczeniu kanałowym. Zastosowanie mikroskopu pozwala na wykonanie leczenia na jednej wizycie.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022