Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Jak dbać o zęby, żeby były zdrowe?

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Jak dbać o zęby, żeby były zdrowe?

Choć troska o zęby powinna nam towarzyszyć każdego dnia, to jednak statystyki pokazują, że wiele osób nadal nie myje zębów codziennie i unika regularnych kontroli u stomatologa. Należy więc nadal pracować nad edukacją i profilaktyką prozdrowotną.

Codzienne mycie zębów

Podstawowy zestaw do higieny jamy ustnej nie zrujnuje domowego budżetu, a pozwoli na utrzymanie higieny jamy ustnej. Miękka szczoteczka i pasta do zębów to podstawa codziennej pielęgnacji zębów. Warto pamiętać o tym, że szczoteczkę należy wymieniać raz na kwartał, a także po każdej chorobie wirusowej – przeziębieniu, grypie żołądkowej czy innym. Dzięki temu unikniemy powtórnego zakażenia się wirusem. Zakup szczoteczki nie jest dużym wydatkiem, a w dużym stopniu przyczyni się do zdrowia naszych zębów. Warto także rozważyć zakup szczoteczki elektrycznej lub sonicznej, które jeszcze dokładniej domywają zęby.

Regularne wizyty u stomatologa

Kontrole u stomatologa powinny się odbywać dwa razy w roku. Dzięki temu dentysta szybko wykryje najmniejsze ubytki, a proces leczenia będzie prosty. Regularne kontrole pozwolą także na wykrycie takich problemów jak paradontoza czy nadmierne osadzanie się kamienia nazębnego. Przy tej ostatniej dolegliwości z pomocą przyjdzie skaling i piaskowanie, które pozwala na oczyszczenie zębów ze złogów kamienia.

Właściwa dieta, odpowiednia higiena jamy ustnej oraz regularne kontrole u stomatologa pozwolą nam długo cieszyć się zdrowymi zębami. Rozwój stomatologii pozwala wyleczyć wiele różnorodnych problemów z zębami, które jeszcze niedawno skończyłyby się ekstrakcją zęba.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022