Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Dziecko u dentysty

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Dziecko u dentysty

Wielu rodziców popełnia błąd, strasząc dziecko dentystą. Tymczasem wywołuje to efekt odwrotny od zamierzonego, ponieważ dziecko koduje w sobie lęk przed dentystą i będzie protestować w przypadku wizyt kontrolnych. Dobrze przeprowadzony proces adaptacyjny pozwala na oswojenie się dziecka z gabinetem dentystycznym.

Prawidłowa higiena jamy ustnej od dziecka

Już po pojawieniu się pierwszych zębów u dziecka należy pamiętać o prawidłowej higienie jamy ustnej. Mycie zębów specjalną szczoteczką nakładaną na palec rodzica pozwala na przyzwyczajenie dziecka do ingerencji w jamę ustną. Gdy tylko dziecko zainteresuje się szczoteczką, wówczas należy pozwolić dziecku na samodzielne mycie zębów. Pamiętać jednak należy o stosowaniu pasty bez fluoru. Koniecznie należy także poprawić umycie zębów, gdyż dziecko nie jest w stanie zrobić tego dokładnie.

Wizyty adaptacyjne

Po pojawieniu się zębów mlecznych warto wybrać się z dzieckiem na wizytę adaptacyjną. Dzięki temu dziecko zapozna się z gabinetem i z samym dentystą. Złym rozwiązaniem jest wybieranie się na pierwszą wizytę do stomatologa dopiero w momencie pojawienia się próchnicy. Dziecko będzie wówczas wiązało gabinet dentystyczny z nieprzyjemnymi wrażeniami. Dzięki wizytom adaptacyjnym łatwiej będzie zbudować zaufanie dziecka do dentysty. Warto także zdecydować się na bezbolesne zabiegi, takie jak lakowanie czy lakierowanie zębów.

Sedacja wziewna i leczenie bez wiercenia

W leczeniu zębów dzieci warto skorzystać z nowoczesnych metod, takich jak sedacja, czyli znieczulenie podtlenkiem azotu czy leczenie bez wiercenia przy użyciu piaskarki abrazyjnej.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022