Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Dlaczego warto wybrać licówki bez szlifowania?

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Dlaczego warto wybrać licówki bez szlifowania?

Licówki bez szlifowania to sposób na poprawę wyglądu zębów bez konieczności ingerowania w nie. Coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie, które eliminuje konieczność szlifowania.

Czym są licówki bez szlifowania?

Licówki bez szlifowania, tak jak i klasyczne licówki, są cienkimi płatkami porcelany, które przykleja się na zęby. Licówki te są bardzo cienkie – mają grubość ok. 0,2 mm i w odróżnieniu od tradycyjnych licówek nie wymagają szlifowania zębów przed przyklejeniem licówki. Dzięki temu proces ich zakładania jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia i od razu uzyskujemy zakładany efekt estetyczny. Ponadto licówki bez szlifowania są tak samo trwałe i odporne na przebarwienia jak licówki tradycyjne.

 

Jak przebiega założenie licówek bez szlifowania?

Pierwszym etapem u pacjentów najczęściej jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli digital smile design. Dzięki temu projekt uśmiechu jest idealnie dopasowany do rysów twarzy oraz mimiki pacjenta. Zaletą wykorzystania digital smile design jest także to, że pacjent jeszcze przed założeniem licówek będzie mógł zobaczyć, jak będzie wyglądał jego uśmiech po zabiegu. Kolejnym etapem jest pobranie wycisku zębów, zaś następnie – po przygotowaniu licówek – następuje ich założenie.

Licówki bez szlifowania są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą skorygować kształt swoich zębów bądź zakryć nieestetyczne przebarwienia na zębach. Znajdują zastosowanie także przy skorygowaniu diastemy, czyli przerwy pomiędzy zębami.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022