Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Dieta dla zdrowych zębów

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Dieta dla zdrowych zębów

Zdrowie naszych zębów zależy nie tylko od naszej troski o ich czystość, lecz także od regularnych kontroli u dentysty oraz jedzenia, jakie jemy.

Dlaczego jedzenie wpływa na zęby?

Jedzenie dostarcza nam nie tylko energii do działania, lecz także i witamin i minerałów, które odgrywają ważną rolę we wszystkich procesach naszego ciała. Dla zdrowia zębów nasza dieta powinna między innymi zawierać wapń, który jest budulcem zębów. Znajdziemy go przede wszystkim w mleku i przetworach mlecznych. W naszej diecie nie powinno również zabraknąć produktów zawierających witaminę D, która wspiera wchłanianie wapnia. Znajdziemy ją w żółtku jaja, pieczarkach oraz rybach morskich. Równie ważna jest witamina C, która korzystnie wpływa na zdrowie dziąseł, utrzymujących nasze zęby w prawidłowej pozycji.

Czego unikać?

Dla zdrowia naszych zębów najlepiej jest unikać słodyczy. Całkowite ich wyeliminowanie może jednak być trudne, dlatego warto przede wszystkich wykluczyć z diety produkty, które nadmiernie oblepiają zęby, takie jak karmelki, lizaki, krówki. Unikaj również spożywania zbyt dużej ilości węglowodanów oraz picia napojów słodzonych i gazowanych. Dla zachowania pięknego białego uśmiechu ważne będzie również unikanie produktów, które barwią zęby. Należą do nich kawa, herbata, czerwone wino czy jagody.

W trosce o zdrowe zęby, podobnie jak i w innych dziedzinach życia ważny jest umiar. Zarówno nadmierna higiena jamy ustnej, jak i brak higieny mogą spowodować osłabienie naszych zębów. Jeżeli nie wiemy, jak dbać o uzębienie, warto poprosić naszego dentystę o rady, które z pewnością wyjdą naszym zębom na zdrowie.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022