Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Czy można zaprojektować swój uśmiech?

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Czy można zaprojektować swój uśmiech?

Uśmiech to ozdoba twarzy. Każdy z nas uśmiechając się wygląda inaczej niż w przypadku robienia smutnej czy poważnej miny. Co jednak, jeżeli nasze zęby nie prezentują się najlepiej i wstydzimy się je zaprezentować w uśmiechu? Czy można poprawić i zaprojektować nowy, ładniejszy uśmiech?

Sposoby na poprawienie wyglądu zębów

Stomatologia estetyczna zna wiele sposobów na poprawienie wyglądu naszych zębów, tak, byśmy nie wstydzili się ich odsłaniać w uśmiechu. W niektórych wypadkach wystarczy skaling i piaskowanie czy wybielenie zębów, w innych niezbędne będą takie zabiegi jak założenie licówek, skorygowanie wad zgryzu czy nawet uzupełnienie brakujących zębów. O tym, jakie zabiegi najlepiej poprawią wygląd naszego uśmiechu, zadecyduje stomatolog. Wiele osób jednak ma obawę przed zabiegami, bojąc się, że ich nowy uśmiech nie będzie pasował. Czy istnieje więc sposób, aby „przymierzyć” swój nowy uśmiech tak jak przymierzamy ubrania przed zakupem?

Digital smile design

Digital smile design to inaczej cyfrowe projektowanie uśmiechu. Metoda ta, stosowana w niektórych gabinetach stomatologicznych, między innymi w Dental-Expert, pozwala na wizualizację uśmiechu po przeprowadzonych zabiegach. Na początku stomatolog wykonuje zdjęcia twarzy, także od środka jamy ustnej oraz nagrywa filmy, obrazujące twarz pacjenta i różne emocje, które się na niej malują. Następnie przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad, aby poznać jego oczekiwania odnośnie nowego uśmiechu. Po analizie zdjęć, filmów oraz oczekiwań pacjenta przygotowuje wizualizację nowego uśmiechu, którą prezentuje pacjentowi i omawia z nim. Na każdym etapie pacjent może zgłaszać swoje uwagi i wątpliwości. Skorzystanie z metody digital smile design pozwala także na dokładne zaplanowanie poszczególnych etapów i kosztów leczenia, a w samym procesie leczenia pozwala zespołowi różnych specjalistów z dziedziny stomatologii na dokładne przedstawienie oczekiwanych efektów.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022