Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Zalety nowoczesnych rozwiązań protetycznych

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

protetyka

Zalety nowoczesnych rozwiązań protetycznych

Jeszcze całkiem niedawno jedyną możliwością uzupełnienia brakujących zębów było wykonanie ruchomej protezy zębowej, która jednak często była niewygodna. Protetyka, podobnie jak i inne dziedziny stomatologii mocno rozwinęła się w ostatnich latach, dlatego dziś pacjenci mogą wybierać różnorodne rozwiązania protetyczne.

Mosty protetyczne

W przypadku braku pojedynczych zębów można wykonać most protetyczny, który uzupełni lukę zębową. Warunkiem wykonania mostu jest posiadanie dwóch zębów po obu stronach luki zębowej, które posłużą za wsparcie mostu. Zęby te zostają oszlifowane i na nie zakłada się na stałe most protetyczny. Jest to rozwiązanie estetyczne, a jednocześnie wygodniejsze niż proteza ruchoma.

Korony

Aby poprawić wygląd zęba i ochronić ząb naturalny, stosowane są także korony zębowe, które cementuje się na zębach. W takim wypadku niezbędne jest jednak posiadanie przynajmniej kawałka własnego zęba. Stomatolog każdorazowo oceni, które rozwiązanie będzie najlepsze dla pacjenta. Warto pamiętać, że uzupełnienie brakujących zębów jest konieczne nie tylko ze względów estetycznych, lecz także ze względu na układ stomatognatyczny, który może ulec przesunięciom.

Proteza stała oparta na implantach

W przypadku całkowitego bezzębia skorzystać można także z rozwiązań protetycznych opartych na implantach. Choć koszt leczenia implantologicznego jest wysoki, to jednak protezy stałe są trwalsze i wygodniejsze dla pacjentów. Proteza oparta na implantach nie wymaga zastąpienia implantami korzeni wszystkich zębów – wystarczy kilka punktów, aby umieścić na nich protezę.

Postęp sprawia, że pacjenci mają wiele różnorodnych możliwości do wyboru, które jednak każdorazowo powinny być przedyskutowane z stomatologiem.

 

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022