Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Wybielanie zębów

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Wybielanie zębów

Białe i lśniące zęby to wizytówka aktorów, prezenterów telewizyjnych i celebrytów. Coraz więcej osób jednak chce mieć  piękne i białe zęby. Na szczęście współczesna stomatologia proponuje wiele różnorodnych rozwiązań, aby uzyskać taki efekt.

Higiena to podstawa

Kolor naszych zębów przede wszystkim jest sprawą genetyczną, jednak niebagatelną rolę odgrywa również codzienna higiena jamy ustnej. Zęby należy myć dwa razy dziennie, najlepiej pastą o działaniu wybielającym. Ponadto wieczorem należy wynitkować przestrzenie międzyzebowe, a także wypłukać zęby płynem do płukania.

Skaling i piaskowanie

Aby zadbać o biały uśmiech, dwa razy w roku należy wykonać skaling i piaskowanie. Zabiegi te mają na celu usunięcie zalegającego kamienia nazębnego, aby zęby były gładkie. Skaling i piaskowanie nie tylko wpłyną na ładny kolor naszych zębów, lecz także ochronią przed namnażaniem się bakterii w jamie ustnej. Osoby palące powinny wykonywać skaling częściej, ponieważ osady z tytoniu powodują żółknięcie zębów.

Wybielanie w gabinecie dentystycznym

Dzięki rozwojowi stomatologii możliwe jest bezpieczne wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym. Stomatolodzy stosują różnorodne metody wybielania, między innymi wybielanie zębów specjalną lampą czy nakładki z substancją wybielającą. Wybór metody zależny jest od efektu, który pacjent chce uzyskać, lecz przede wszystkim od decyzji lekarza.

 

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022