Wybielanie zębów w domu – czy to możliwe?

W internecie znaleźć można wiele różnorodnych sposobów na wybielanie zębów. Niektóre  z nich przyniosą efekty, jednak niektóre mogą spowodować tylko większe problemy z zębami. Czego warto spróbować, a czego lepiej unikać?

Pasty wybielające

Jeżeli chcesz wybielić swoje zęby, to możesz bezpiecznie sięgnąć po pastę wybielającą. Zwykle zawiera ona drobinki, które ścierają przebarwienia. Z tego powodu nie jest ona zalecana dla osób, które mają nadwrażliwe zęby, ponieważ może je uszkodzić. W takich sytuacjach najlepiej skonsultować się ze stomatologiem. Jeżeli jednak nie masz nadwrażliwych zębów, to wybielająca pasta może zagościć w twojej łazience.

Soda, kurkuma, węgiel

W internecie możesz wiele przeczytać także o wybielaniu zębów sodą oczyszczoną, kurkumą czy węglem leczniczym. Są to jednak metody, których lepiej nie próbować. Oczyszczanie sodą wiąże się z właściwościami ściernymi sody – bywa, że zawierają ją pasty wybielające, jednak na własnych zębach lepiej jej nie używać w postaci mokrego proszku. Z kolei kurkuma barwi zęby, choć mówi się, że ma działanie wybielające. Efekt może jednak okazać się wprost przeciwny do zamierzonego i nasze zęby pozostaną żółte. Z kolei węgiel także nie przydaje się do wybielania zębów.

Wybielanie tylko w porozumieniu z dentystą

Przed jakimkolwiek działaniem, mającym na celu wybielanie zębów lepiej jest skonsultować się ze stomatologiem, który najlepiej określi kondycję naszych zębów. Wybielanie ma bowiem pomóc nam odzyskać piękny biały uśmiech, a nie im zaszkodzić.

Dodaj komentarz