Licówki to cieniutkie płatki porcelany, które nakleja się na zęby w celu skorygowania ich kształtu lub koloru. Klasyczne licówki wymagają jednak szlifowania zębów, dlatego wiele osób chętnie wybiera licówki bez szlifowania.

Zalety licówek bez szlifowania

Licówki bez szlifowania to najmniej inwazyjny sposób na poprawę wyglądu zębów. Płatki porcelany, które przyklejane są na zęby mają 0,2-0,3 mm, lecz są tak samo trwałe i estetyczne jak tradycyjne licówki. Ich zaletą jest to, że zębów nie trzeba szlifować, a cały zabieg jest bezbolesny, więc nie ma też potrzeby podawania znieczulenia. Od razu uzyskujemy również efekt estetyczny, jakim jest poprawa wyglądu zębów. Licówki doskonale odwzorowują kształt oraz fakturę zęba, a ponadto są odporne na przebarwienia i trwałe.

Zastosowanie

Licówki bez szlifowania można zastosować w przypadku skorygowania zbyt małych zębów, a także w celu zamknięcia przerwy między zębami, zwanej diastemą. Znajdują one zastosowanie także w przypadku zębów trwale przebarwionych, a także przy korekcie kątów przy zębach przechylonych czy po leczeniu ortodontycznym dla poprawy wyglądu zębów odsłanianych w uśmiechu.

Przebieg leczenia

Licówki bez szlifowania to także gwarancja krótkiego przebiegu leczenia. Na początku proponujemy naszym pacjentom skorzystanie z metody Digital Smile Design, czyli z cyfrowego projektowania uśmiechu. Dzięki tej metodzie możemy przygotować wizualizację uśmiechu po założeniu licówek oraz zaprojektować uśmiech pasujący do rysów twarzy i mimiki. Kolejnym etapem jest pobranie wycisku zębów, a następnie – po przygotowaniu licówek przez technika dentystycznego – przyklejenie ich na zęby. Licówki bez szlifowania są idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na szybkiej poprawie wyglądu zębów.