Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Płukanie ust po myciu zębów

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Płukanie ust po myciu zębów

Propagowanie wiedzy na temat prawidłowej higieny jamy ustnej jest wciąż konieczne. Pomimo łatwego dostępu do środków higienicznych wiele osób nie czyści zębów prawidłowo. Temat nitkowania zębów podejmowaliśmy już w poprzednim wpisie, dziś nieco więcej na temat płukania jamy ustnej płynem.

Dlaczego warto używać płynu do płukania ust?

Płukanie ust płynem przeznaczonym do tego celu jest ważne, ponieważ dzięki temu usuniemy pozostałości resztek jedzenia, a także wypłuczemy bakterie próchnicotwórcze, które zbierają się na zębach. Płyn do płukania jamy ustnej dociera we wszystkie zakamarki jamy ustnej. Prawidłowa higiena jamy ustnej jest bardzo ważna dla zdrowia naszych zębów i dziąseł, dlatego odpowiednio dobrany płyn do płukania zębów może zapobiec niektórym problemom lub je zminimalizować. Warto jednak pamiętać o tym, by płyn stosowany do codziennego płukania jamy ustnej nie zawierał alkoholu. Może on bowiem spowodować przesuszenie śluzówki jamy ustnej, przez co będzie bardziej narażona na urazy.

Płukanie ust – doraźnym sposobem na oczyszczenie jamy ustnej

Przepłukanie ust może być także doraźnym sposobem na oczyszczenie zębów i odświeżenie oddechu, na przykład w czasie długiej podróży czy w przerwach pomiędzy spotkaniami. Nie zastąpi ono co prawda mycia zębów, jednak jest dobrym rozwiązaniem doraźnym.

Płyn pokaże miejsca nieumyte

Na rynku istnieją również płyny do płukania ust, które zabarwiają płytkę nazębną. Dzięki temu widzimy, które miejsca nie zostały dokładnie oczyszczone. Rozwiązanie to sprawdzi się zwłaszcza u dzieci, a także u osób, które noszą aparat ortodontyczny.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022