Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Nie bój się leczenia endodontycznego

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Nie bój się leczenia endodontycznego

Polacy coraz bardziej dbają o swoje zęby. Jeszcze kilka lat temu w przypadku zębów trudnych w leczeniu, najczęściej stosowanym rozwiązaniem była ekstrakcja zęba. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na ratowanie naturalnych zębów przy wykorzystaniu leczenia endodontycznego, czyli kanałowego.

Dlaczego warto leczyć zęby endodontycznie?

Leczenie kanałowe jest sposobem na uratowanie zęba, który w innym wypadku zostałby skazany na usunięcie. Dzięki leczeniu endodontyczemu jest możliwość uratowania zęba, który po leczeniu może służyć nam jeszcze wiele lat.  Leczenie kanałowe stosowane jest w przypadku zębów, w których stan zapalny dotyka miazgi zęba.

Jak przebiega leczenie endodontyczne?

Przebieg leczenia endodontycznego, zwłaszcza z wykorzystaniem mikroskopu, nie jest bardziej czasochłonny niż zwykła wizyta. Stomatolog po ocenie zdjęcia zęba, zakłada na niego koferdam, czyli specjalną gumę, która izoluje ząb od pozostałych zębów i nie pozwala na dostawanie się śliny w pole zabiegowe. Następnie rozwierca ząb i oczyszcza kanały, usuwając zmienioną chorobowo miazgę. Po usunięciu miazgi kanały są wypełniane specjalnym tworzywem, zwanym gutaperką. Na koniec ząb jest plombowany. Często endodonta wspomaga się mikroskopem operacyjnym, dzięki któremu widzi pole zabiegowe w powiększeniu. Dzięki użyciu mikroskopu możliwe jest przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów endodontycznych, takich jak ponowne leczenie kanałowe czy usuwanie fragmentów ułamanych narzędzi endodontycznych, pozostawionych w zębie w czasie wcześniejszego leczenia.

Zęby wyleczone kanałowo mogą nam służyć jeszcze przez wiele długich lat. Warto korzystać z tego sposobu leczenia zębów.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022