Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Nakładkowe aparaty ortodontyczne

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Nakładkowe aparaty ortodontyczne

Aparat ortodontyczny kojarzy nam się z charakterystycznymi drucikami na zębach. Tymczasem dzięki postępowi technologii w dziedzinie stomatologii istnieją także inne rozwiązania, które mogą być dla nas wygodniejsze, na przykład aparaty nakładkowe.

Czym są aparaty nakładkowe?

Niektóre wady zgryzu wyleczyć można przy zastosowaniu aparatów nakładkowych. Są to przezroczyste nakładki na zęby, które muszą być noszone przez całą noc i prawie cały dzień. Można je wyjmować, jednak tylko na krótki czas. Aparaty nakładkowe ( na przykład Clear Aligner) stosuje się chociażby przy korygowaniu diastemy czy przy korygowaniu stłoczenia zębów.

Jak wygląda leczenie z użyciem aparatów nakładowych?

Decyzję, czy dana wada zgryzu może być leczona przy użyciu aparatu nakładkowego podejmuje ortodonta. Jeżeli pacjent wyraża chęć takiego leczenia i wada to umożliwia, wówczas specjalnym skanerem wewnątrzustnym wykonuje się zdjęcia uzębienia i na ich podstawie tworzy się komputerowy model. Będzie to podstawą do wykonania kilkunastu nakładek, które w odpowiedniej kolejności będą noszone przez pacjenta. Okres leczenia przy użyciu aparatów nakładkowych wynosi od 9 do 18 miesięcy. Aparaty nakładkowe eliminują problemy związane z koniecznością utrzymania higieny zębów – nakładkę można zdjąć do szczotkowania czy nitkowania zębów, dzięki czemu łatwiejsze jest utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Coraz więcej osób decyduje się na leczenie ortodontyczne przy użyciu aparatów nakładkowych. Co prawda koszt leczenia jest dość wysoki, jednak duża skuteczność, a jednocześnie wygoda, powodują, że pacjenci coraz chętniej korzystają z tego rozwiązania.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022