Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Dlaczego ważna jest troska o zęby?

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Dlaczego ważna jest troska o zęby?

Zęby, choć są częścią naszego wizerunku, odsłanianą w uśmiechu, często są przez nas zaniedbywane. Tymczasem regularna kontrola stanu zębów oraz troska o higienę jamy ustnej ma wpływ na całe nasze ciało.

Troskę o zeby należy zacząć w dzieciństwie

Zaniedbania popełnione przez rodziców w dzieciństwie mają ogromny wpływ na zęby dzieci. Najważniejszym, a jednocześnie najczęstszym błędem popełnianym przez rodziców jest niedostateczna troska o czystość mlecznych zębów, a także zbyt późna pierwsza wizyta u dentysty, Wielu rodziców po raz pierwszy udaje się z dzieckiem do dentysty dopiero w okolicy 5 roku życia lub wtedy, gdy pojawiają się problemy bólowe, związane z zębami mlecznymi. Pierwsza wizyta powinna się odbyć w okolicach pierwszego roku życia, kiedy pojawi się już część zębów mlecznych. Bardzo ważne jest, by zęby mleczne także były leczone, ponieważ ma to wpływ na kondycję zębów stałych w późniejszym czasie. Wielu rodziców tymczasem uważa, że nie ma sensu leczyć zębów, które i tak wypadną.

Regularne wizyty u dentysty podstawą zdrowia zębów

Codzienna higiena jamy ustnej jest warunkiem niezbędnym do utrzymania zdrowych zębów, jednak równie ważne są regularne wizyty u stomatologa. Wizyty kontrolne powinny odbywać się co pół roku, gdyż dzięki temu mamy możliwość szybszego wykrycia ubytków i naprawienia ich, zanim próchnica się rozprzestrzeni. W czasie wizyt kontrolnych warto wykonać także skaling i piaskowanie, aby oczyścić zęby z zalegającego kamienia nazębnego, który jest dobrym środowiskiem do rozwoju bakterii.

Korzystaj z osiągnięć stomatologii

Kiedyś w wielu przypadkach jedynym rozwiązaniem była ekstrakcja zęba, czyli jego usunięcie. Rozwój stomatologii sprawił jednak, że istnieje wiele rozwiązań, które pomogą uratować nasze zęby. Jeżeli zaś uratowanie naszego zęba nie jest możliwe, wówczas warto skorzystać z osiągnięć protetyki i implantologii. Nowoczesna technika pozwala na uzupełnienie braków w uzębieniu, tak, by nie odróżniały się one od naszych naturalnych zębów.

Zdrowe zęby mają ogromny wpływ nie tylko na estetykę naszego uśmiechu, lecz także i na zdrowie całego naszego ciała, dlatego należy troskliwie o nie dbać.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022