Czy licówki są dobrym rozwiązaniem?

Piękny uśmiech to marzenie niejednej kobiety i niejednego mężczyzny. Częściej jednak to panie chcą mieć lśniący uśmiech niczym uśmiechu hollywoodzkich gwiazd. Z pomocą przyjść może stomatologia estetyczna, która oferuje założenie licówek.

Czym są licówki?

Licówki to cieniutkie płatki porcelany, które nakleja się na licową, czyli widoczną w uśmiechu część zęba. Licówki mają za zadanie poprawę estetyki uśmiechu. Mogą także służyć do zakrycia zębów trwale przebarwionych, uszczerbionych bądź do skorygowania diastemy między przednimi zębami.

Kto może założyć licówki?

O tym, kto może założyć licówki, decyduje stomatolog po przeprowadzeniu badania oraz zebraniu wywiadu. Pacjent, który chce skorzystać z tego rozwiązania, musi mieć zdrowe zęby, a wszystkie ubytki muszą być wyleczone. Ponadto pacjent musi mieć prawidłowy zgryz, a także nie mieć bruksizmu bądź innych parafunkcji, takich jak na przykład obgryzanie długopisu czy paznokci.

Jak przebiega zakładanie licówek?

Zakładanie licówek nie jest procesem czasochłonnym i często już po kilku dniach od pierwszej wizyty pacjent może cieszyć się nowym, ładnym uśmiechem. Po pobraniu wycisków i akceptacji wizualizacji przez pacjenta stomatolog lekko szlifuje zęby, po czym nakleja przygotowane licówki na zęby. Zeszlifowanie zęba jest konieczne, aby licówka nie wystawała w łuku zębowym. Istnieją licówki, które nie wymagają szlifowania zęba przez założeniem – warto spytać o nie lekarza.

Licówki to sposób na poprawę uśmiechu, by był on piękny i estetyczny. Piękny uśmiech znacząco poprawia samopoczucie i samoocenę swojej osoby.

Dodaj komentarz