Facebook.com/DentalExpertWarszawa
ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

Co warto wiedzieć o licówkach?

Dentysta Stomatolog Centrum Powiśle Warszawa

Co warto wiedzieć o licówkach?

Wiele osób jest niezadowolonych z wyglądu swoich zębów, choć są one zdrowe i bez próchnicy. Osobom takim pomóc może stomatologia estetyczna, której zadaniem jest nie tylko troska o zdrowie zębów, lecz także doprowadzenie ich do ładnego wyglądu. Jednym z rozwiązań, jakie proponuje stomatologia estetyczna są licówki.

Czym są licówki?

Licówki to cienkie płatki porcelany, które nakleja się na zęby odsłaniane w uśmiechu. Licówkami można poprawić wygląd zębów trwale przebarwionych, uszczerbionych, a także można zlikwidować diastemę, czyli szparę pomiędzy jedynkami czy skorygować kształt zębów. Podstawą do założenia licówek jest wyleczenie wszystkich ubytków przed wykonaniem zabiegu. Istnieje również klika przeciwwskazań do założenia licówek, są to między innymi bruksizm, czyli nawykowe zgrzytanie zębami, obgryzanie paznokci bądź gryzienie końcówki długopisu, nieskorygowane wady zgryzu. U osób, które posiadają wymienione nawyki czy wady zgryzu konieczne jest zastosowanie leczenia przed założeniem licówek.

Jak przebiega zakładanie licówek?

Po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań dentysta ustala z pacjentem oczekiwania co do wyglądu zębów po zakończonym leczeniu. W niektórych gabinetach stosuje się metodę digital smile design, aby zwizualizować pacjentowi efekt końcowy. Po akceptacji pacjenta lekarz przygotowuje pierwsze licówki, które pacjent będzie nosić przed założeniem licówek końcowych. Lekarz delikatnie szlifuje powierzchnię zębów, na które mają być założone licówki i przykleja je na specjalnym kleju. Warto wspomnieć, że istnieją także licówki, które nie wymagają szlifowania zębów – sprawdzą się one w przypadku zębów cieńszych i słabszych.

Licówki są sposobem na poprawę uśmiechu, dlatego warto skorzystać z tego rozwiązania, jeżeli nasz uśmiech wywołuje w nas kompleksy.

Skontaktuj się z nami

ul. Rozbrat 22
00-447 Warszawa

dr Wojciech Gałkowski
tel: 880 215 359

dr Tomasz Fałkowski
tel: 786 221 022