Clear aligner

Wiele osób marzy o pięknym białym uśmiechu i prostych zębach. Nie każdy może jednak skorzystać z możliwości wyprostowania zębów przy użyciu tradycyjnego aparatu ortodontycznego, na przykład ze względu na zawód. Czy dla tych osób istnieje inne rozwiązanie?

Niewidoczny aparat na zęby

Osoby, które z różnych względów nie mogą mieć tradycyjnego aparatu na zęby, mogą skorzystać z możliwości, jakie daje system clear aligner. Jest to system przezroczystych nakładek, które stopniowo prostują zęby. Nakładki są cieniutkie, elastyczne i przezroczyste, dzięki czemu mogą z nich korzystać także osoby, którym przeszkadzałby tradycyjny system zameczków i drucików. Nakładki są bardzo komfortowe w noszeniu – bez problemów można w nich rozmawiać czy śmiać się, zaś efekty są znakomite. Dzięki temu, że można je swobodnie zdejmować, ułatwiona jest higiena jamy ustnej.

Aby skorzystać z możliwości, jakie daje system clear aligner, należy wybrać do na wizytę do stomatologa, który korzysta z tej metody. Proces leczenia jest planowany w oparciu o cyfrową analizę modeli, dzięki czemu od początku znamy orientacyjny czas leczenia i kosztorys. Leczenie przy użyciu nakładek Clear Aligner może być także uzupełnieniem tradycyjnego procesu leczenie ortodontycznego, jak również służyć do likwidowania nawrotów wad po wcześniej przeprowadzonym leczeniu ortodontycznym.

 

Dodaj komentarz